Bestemmingsplannen, de transitievisie warmte en de Vlaardingse Woonvisie. Allemaal onderwerpen die donderdag 16 december op de laatste gemeenteraadsvergadering van het jaar op de agenda stonden.

Wat staat er in zo’n Woonvisie?

In de Vlaardingse Woonvisie, genaamd Samen Bouwen aan Vlaardingen, staan alle plannen die de gemeente heeft op het gebied van wonen. Een belangrijke ambitie is om tot 2030 te groeien naar 39.000 woningen in Vlaardingen.

Inzet van de Vlaardingse VVD

Ondanks dat er veel mooie plannen in de Vlaardingse Woonvisie stelde de VVD, in samenwerking met andere partijen, wel een aantal wijzingen voor. Zo wordt door inzet van de VVD extra ingezet op het bouwen van appartementen in de binnenstad en rondom de Vlaardingse metrostations. Ook wil de VVD dat er 50% van de nieuwe koopwoningen in het duurdere segment worden gerealiseerd.

Met deze maatregelen komt er meer balans in de Vlaardingse woningvoorraad en wordt de binnenstad aantrekkelijker

Fractievoorzitter Kees Rijke