Van ondernemers hoort de Vlaardingse VVD vaak dat op de bedrijventerreinen zaken gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen. Criminaliteit moet keihard worden aangepakt, als het aan de VVD ligt, ook op de bedrijventerreinen. Veilige bedrijventerreinen zijn essentieel voor het vestigingsklimaat van onze stad.

Een eerste stap naar veilige bedrijventerreinen was het opschroeven van bedrijfscontroles. Dit was voor de VVD niet voldoende. De VVD vroeg de burgemeester meermaals om deze gebieden ook aan te wijzen als plek waar preventief gefouilleerd mag worden. De burgemeester wilde wel, maar het OM vond dit, tot voor kort, niet proportioneel.

Veiligheidsrisicogebieden

Vandaag is bekend geworden dat diverse bedrijventerreinen in Vlaardingen zogenaamde veiligheidsrisicogebieden worden. Hierdoor kan de politie onder andere preventief gaan fouilleren.

“Het is geweldig dat nu zowel de burgemeester, de politie en het OM het met de VVD eens zijn dat criminaliteit op deze plekken keihard aangepakt moet worden”

Fractievoorzitter Kees Rijke